Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki

Radio eMka - aktywacja

Radio eMka jest internetową rozgłośnią, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia „Młodzi dla Rozwoju eMka” przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich działającego przy Ministerstwie Pracy i Pomocy Społecznej. Aby jej słuchać wystarczy wejść na stronę internetową www.radioemka.pl W Radiu eMka słuchacze znajdą audycje z muzyką nagrywaną współcześnie - klubową, alternatywną, filmową oraz klasyką rocka i popu z połowy i końca XX wieku. Oczywiście nie zabraknie list przebojów i prezentacji płyt z prywatnych kolekcji.
Mocną stroną Radia eMka niewątpliwie będą audycje autorskie. Wokół wieliszewskiego projektu skupiła się grupa osób aktywnych, które chcą pracować na rzecz Gminy i rozwijać swoje talenty. Dzięki ich audycjom słuchacze poznają ciekawych ludzi mogących pochwalić się interesującym hobby, osiągnięciami lub nieprzeciętnymi zdolnościami.

Foto
Zespół Radia eMka podczas szkolenia
Mariusz Kraszewski 15.10.2008

Radio eMka zadba również o rzetelne programy informacyjne, dzięki którym słuchacze dowiedzą się o planowanych wydarzeniach w Gminie Wieliszew i powiecie legionowskim. Redakcja przewiduje również relacje „na żywo” z imprez szczególnie uroczystych i najważniejszych. Radio eMka będzie blisko szeroko pojętej kultury. Wśród audycji znajdą się relacje z wydarzeń takich jak: koncerty, spektakle, uroczystości i wystawy.

„Krwawy turnus” to horror nakręcony przez grupę Dead Black Dog Production na terenie Gminy Wieliszew. Reżyserem tego amatorskiego filmu jest debiutujący na dużym ekranie Marcin Potoczny,. „Krwawy turnus” opowiada historię grupy przyjaciół, którzy postanawiają wybrać się na piknik w okolice wieliszewskiej części Jeziora Zegrzyńskiego. Ponieważ jednak postanawiają przeżyć przygodę rozbijając biwak na niestrzeżonej plaży, to nierozsądne postępowanie niesie za sobą tragiczne konsekwencje. Poza treściami promującymi bezpieczeństwo i higienę letniego wypoczynku „Krwawy turnus” niesie przesłanie ekologiczne ukazując zgubne dla współczesnego człowieka skutki skażenia zbiorników wodnych. Na uwagę zasługuje również forma horroru. Mimo wysuwających się na plan pierwszy dydaktycznych walorów film zaskakuje humorem i dystansem wobec kina grozy, co skłania do umieszczenia dzieła Potocznego w kategorii pastiszu.

Inter City to legionowski zespół rockowy grający muzykę alternatywną z tekstami piosenek wolnymi od ideologii, traktującymi głównie o absurdach życia codziennego i drobnych przyjemnościach potrafiących uszczęśliwić człowieka zakochanego. Założycielem, wokalistą i liderem kapeli jest Błażej Stecko – członek zespołu redakcyjnego Radia eMka.

 powrót do strony aktualności

program wyborczy