Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki

Maturzyści z naszego powiatu najlepsi na Mazowszu

Na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej ukazały się wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Z raportu przygotowanego przez OKE wynika, że uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Legionowskiego, w zakresie tzw. zdawalności egzaminu maturalnego zajęli pierwsze miejsce na Mazowszu. Spośród 521 uczniów, którzy przestąpili do matury po raz pierwszy, 473 otrzymało świadectwa dojrzałości, co stanowi 90,79% (średnia dla województwa – 81,15%). Sukces naszych maturzystów cieszy tym bardziej, że w roku 2005 Powiat Legionowski zajął w tej klasyfikacji 32 miejsce, w 2006 drugie, a w 2007 roku siódme. Tym samym nasi uczniowie potwierdzają już od trzech lat, że są w ścisłej czołówce wśród maturzystów Województwa Mazowieckiego.
Powiat Legionowski jest jednym z nielicznych na Mazowszu, w którym wydatki na Oświatę stanowią prawie 27% całkowitych wydatków budżetowych. W 2007 na edukację przeznaczyliśmy 15 293 459 zł. Doskonałe wyniki matur to efekt ciągle rosnących nakładów finansowych na edukację, która jest jednym z priorytetów polityki prowadzonej przez władze Powiatu.

Ze szczegółami raportu przygotowanego przez OKE mogą się Państwo zapoznać klikając w poniższy link.

http://www.oke.waw.pl/?go=page&inf=599&p=news

(źródło www.powiat-legionowski.pl)

 powrót do strony aktualności

program wyborczy