Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki

Rekordowy akt

Stowarzyszenie powstało w styczniu 2003, czyli w środowisku organizacji społecznych na terenie powiatu jest pewnego rodzaju Nestorem choć w nazwie mają Młodośc. Pomoc potrzebującym od początku istnienia stowarzyszenia wpisywała się w jego działania. Jednymi z form wspierających takie działania są imprezy charytatywne. Pierwszy można powiedzieć taki mini-bal odbył się w lutym 2004 r. kiedy to EMKA zorganizowała Walentynki, z których dochód przeznaczono na wyjazd do Torunia dla dzieci z Parafii Janówek – tak o genezie imprez charytatywnych EMKI mówi jej prezes czyli Ja :).
Później dzięki wsparciu władz gminy i Towarzystwa Budownictwa Społecznego zagościliśmy w sali Malwa i nasze imprezy były coraz bardziej okazałe - dodaje.
Faktycznie prawie dwukrotny wzrost liczby uczestników i kilkukrotnie więcej środków zebranych w 2007 roku robi wrażenie. Wydawać się mogło, że nie można lepiej, więcej i okazalej ale zarówno organizatorzy jak i goście balu 2008 r. przeszli samych siebie.

Bal EMKI w tym roku zaszczycili swoja obecnością starosta Jan Grabiec, jego zastępca Janusz Kubicki, wójt gminy Waldemar Kownacki i jego zastępca Andrzej Szczodrowski, z grona radnych przybyli Rafał Kasiński (regularny uczestnik balów EMKI ale pierwszy raz jako radny gminy Wieliszew) i Grzegorz Bieńkowski oraz radny powiatowy Janusz Wanat.
Za oprawę artystyczną imprezy już trzeci rok z rzędu odpowiadał DJ Piotr. Szanowni Państwo mimo ogromnej ilości propozycji innych imprez nie mogłem sobie odmówić by nie przyjechać do Wieliszewa na imprezę charytatywną do tak wspaniałych gości - komplementował DJ Piotr. Goście również nie kryli swojego podziwu dla umiejętnego prowadzenia we wspólnym tańcu tylu osób.

Zaś za oprawę kulinarną jak co roku dbał Piotr Świętochowski i Grażyna Bialik. Poza fantastyczną zabawą clue programu każdego balu była licytacja cennych przedmiotów. W tym roku jak już wspomniano wyżej padł kolejny rekord. Za akt wykonany metodą szydełkową przez Marzannę Bieńkowską zastępca wójta Andrzej Szczodrowski wylicytował kwotę 1500 zł. Równie godne zauważenia jest wylicytowanie przez radnego Rafała Kasińskiego oryginalnej koszulki Arsenalu Londyn za niebagatelną kwotę 815 zł. Z innych ciekawych przedmiotów należy wspomnieć o medalu Dominiki i Damiana Durków za I miejsce w konkursie "O Pierścień Księżnej Izabeli" wylicytowanym za 350 zł przez samego Dariusza Skrzydlewskiego, obraz podarowany przez starostę za 400 zł kupił wójt gminy Waldemar Kownacki, a oryginalny i nieużywany kask motocyklowy ORMO z 1975 r. podarowany przez Kwatermistrza Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim za 500 zł wylicytował wicestarosta Janusz Kubicki. A ponadto swoich nowych właścicieli znalazł krawat i długopis od Donald Tuska, akwarela od Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, zestaw Kalifornijczyka, książka Katyń z autografem samego Andrzeja Wajdy.

Radny Rafał Kasiński prezentuje wylicytowaną przez siebie koszulkę Arsenalu.

 powrót do strony aktualności

program wyborczy