Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki

Lekcja tolerancji

Miejsce jak widać ciekawe z dużymi perspektywami jednak ten obraz aktywnych i co ważne otwartych ludzi zakłócił jeden napis na murze. Napis których w pobliskich miastach Warszawa czy Legionowo niestety nie brakuje.

Napis „Żydzi precz do Izraela” pokracznie wymalowany sprayem na jednym z przęseł ogrodzenia raził w oczy.
Okazało się, że jednak ciężko obojętnie przejść obok takiego „dzieła”. Młodzież wieliszewska z lokalnego stowarzyszenia EMKA przy wsparciu uczniów z pobliskiej szkoły w Dębem mając za sojusznika chemię i własne chęci 4 grudnia szybko uporali się z kłopotem.

Nie mogliśmy pozwolić by taki obsceniczny i prostacki napis psuł wizerunek Wieliszewa, chcieliśmy pokazać, że młodzież interesuje coś więcej niż imprezy – o projekcie opowiada uczennica klasy ILa Eliza Klein. Nasza szkoła wcale nie cieszy się najlepszą opinią i dlatego mieliśmy jeszcze większa motywację by pokazać, że ta opinia jest nieprawdziwa.

Nie mogłem na to patrzeć dodaje Dawid Burza – musieliśmy coś zrobić. Dla nas to świetna lekcja tolerancji.

Miejmy nadzieje, że w innych miejscowościach wezmą przykład z Wieliszewa, ale należałoby sobie jednak życzyć by do takich akcji nie musiało dochodzić.

Materiał video

 powrót do strony aktualności

program wyborczy