Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki

W poszukiwaniu zagionionej historii

Projektem objęte są gminy Wieliszew oraz Jabłonna. Przedsięwzięcie swoim zakresem będzie obejmowało zorganizowanie serii spotkań, podczas których mieszkańcy będą mogli poznać historię swojej miejscowości przekazaną przez historyków specjalizujących się w historii naszego powiatu, jak również z opowiadań mieszkańców- uczestników spotkania, którzy będą mogli przedstawić anegdoty i ciekawostki im znane a związane z miejscowością.
Ideą projektu jest aktywne włączenie w spotkania mieszkańców naszego powiatu w różnym wieku. Pomimo iż historia naszych miejscowości jest bardzo ciekawa nie jest upowszechniona, a młodzież niechętnie sięga do fachowej literatury. Osoby starsze znają wiele ciekawych historii, które niestety już niedługo zostaną zapomniane.
Do udziału w projekcie zapraszamy również szkoły podstawowe oraz gimnazja z gmin objętych projektem. W związku z powyższym ogłaszamy konkurs na najciekawszą pracę pt. „Moja mała ojczyzna w opowiadaniach dziadków”. Prace zostaną ocenione przez władze Stowarzyszenia EMKA i historyków biorących udział w projekcie. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone oraz zaprezentowane podczas spotkania podsumowującego projekt.
Przed rozpoczęciem projektu podczas VII Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich 10 listopada w Hali Sportowej w Wieliszewie odbędzie się spotkanie inauguracyjne.
Zakończeniem projektu będzie zorganizowanie spotkania podsumowującego, na którym przedstawione zostaną wyniki projektu, tj.:
- wystawa historycznych zdjęć przedstawiających nasze miejscowości, jakie zgromadzimy podczas spotkań z mieszkańcami (wystawa ta będzie prezentowana w każdej z gmin objętej projektem)
- prezentacja i rozpowszechnienie materiału podsumowującego, w którym przedstawimy historię naszych miejscowości, którą poznamy podczas spotkań
- zaprezentowanie najlepszych prac, wyłonionych z konkursu zorganizowanego dla szkół pt.
„Moja mała ojczyzna w opowiadaniach „dziadków””
Spotkanie to odbędzie się 17 grudnia.

Harmonogram spotkań
10.11.2007 - 17.00 - Spotkanie inauguracyjne podczas VII Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich w hali sportowej w Wieliszewie.
15.11.2007 – 17.00 „Wieczorek z historią” w Chotomowie – spotkanie z Jackiem Szczepańskim.
19.11.2007 – 18.00 „Wieczorek z historią” w Wieliszewie – spotkanie z Krzysztofem Klimaszewskim.
22.11.2007 – 18.00 „Wieczorek z historią” w Skrzeszewie - spotkanie z Krzysztofem Klimaszewskim.
26.11.2007 – 17.00 „Wieczorek z historią” w Jabłonnie –spotkanie z Jackiem Szczepańskim.
06.12.2007 – 17.00 „Wieczorek z historią” w Janówku - spotkanie z Jackiem Szczepańskim.
17.12.2007 18.00 – Spotkanie podsumowujące – w sali widowiskowej w Urzędzie Gminy Wieliszew.
Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu Marta Szczepańska (tel. 22 782 26 32) lub ze mną tel. 510 109 109

 powrót do strony aktualności

program wyborczy