Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki

Diety radnych powiatowych

Ze swojej strony od początku pojawienia się pomysłu podnoszenia uposażenia radnych wyraziłem, swój sprzeciw. Uważam, że obowiązujące obecnie diety są wystarczające by zrekompensować poświęcony czas i pokryć koszt sprawowania funkcji radnego. Radni na czele z Piotrem Minkowskim złożyli na ręce przewodniczącego Rady Powiatu wniosek o zwiększenie diet radnych. Zarząd uznał, że nie należy podnosić diet automatycznie, ale zróżnicować sposób naliczania diet i premiować aktywność radnego. Mimo słuszności tychże postulatów, również uważałem, że podwyżka diet jest zbędna. Podczas sesji radni zwłaszcza PiS uznali, że sposób naliczania diet zaproponowany przez Zarząd różnicuje radnych i premiuje tych bardziej aktywnych. I dlatego podczas głosowania nad podwyżką diet (ale wg projektu Zarządu) radni PiS byli jednak przeciw mimo, że to z ich inicjatywy wyszła inicjatywa zwiększenia diet.
Uznałem, że przy takim postępowaniu radnych PiSu powinienem jednak tylko się wstrzymać, ale już zadeklarowałem Staroście Grabcowi gotowość do podjęcia dodatkowych działań, które sprawią, że będę zasługiwał na podwyższoną dietę.
Podobną deklarację składam za pośrednictwem strony również Państwu.

 powrót do strony aktualności

program wyborczy