Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki

Szansa dla zespołu szkół w Dębem - Komornicy

Dzięki rozmowom Starosty Jana Grabca i Wicestarosty Janusza Kubickiego z wójtem Wieliszewa Waldemarem Kownackim, radnymi, Radą Pedagogiczną szkoły oraz osobami zainteresowanymi pomocą szkole m.in. były wójt gminy Wieliszew Edward Trojanowski na sesji Rady Powiatu  Starosta wnioskował o zdjęcie z  porządku kontrowersyjnego punktu. Jednocześnie zaproponował podjęcie debaty na temat dalszej przyszłości tej szkoły. Dzięki temu spełniony został mój postulat o ostatnią szansę dla szkoły.
Z inicjatywy starosty i mojej podjęta została decyzja o stworzeniu zespołu roboczego, który w ciągu najbliższego roku ma wypracować program naprawczy dla szkoły. Oczywiście błędem byłaby radość z uratowania szkoły, gdyż podarowana szansa to olbrzymie wyzwanie dla wszystkich, którym zależy na dobru szkoły w Dębem (Komornicy). Oczywiście argument o wysokich środkach kładzionych na szkołę jest bezdyskusyjny. Jednak jak wspomniałem na sesji często milion wyłożony na edukację obecnie za kilka lat zwróci się wielokrotnie. Ale ważne jest by zespół naprawczy zechciał poszukać alternatywnych źródeł finansowania działalności szkoły. O wszelkich działaniach na rzecz szkoły będę Państwa informował na bieżąco.

Tak dla ciekawostki szkoła w tym roku kończy 44 lata.  

 powrót do strony aktualności

program wyborczy