Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki

Pomysł na usprawnienie komunikacji

Połączenie komunikacyjne z Warszawą to jeden z najistotniejszych problemów zarówno Wieliszewa jak i całego powiatu. Wielokilometrowe korki, droga komunikacja publiczna, do której niektóre miejscowości nie mają dostępu. Rozwiązaniem dla nabrzmiewającego problemu może okazać się komunikacja kolejowa połączona z rozwinięciem systemu park&ride.
Od kilku tygodni przedstawiciele Powiatu Legionowskiego, gmin Legionowo, Wieliszew i Nieporęt oraz członkowie stowarzyszeń działających na terenie powiatu starają się o przywrócenie kolejowego połączenia z Warszawą. Obecnie trwają intensywne rozmowy z dyrekcją Kolei Mazowieckich. Tuż na początku roku planowane jest wypracowanie wspólnej strategii gmin i powiatu. Jeśli dojdzie do skutku uruchomienie połączenia kolejowego na trasie Nieporęt-Wieliszew-Legionowo-Warszawa to nasi mieszkańcy oszczędzą zarówno czas jak i również pieniądze. A wszystko przez plany włączenia naszego powiatu do strefy, w której obowiązywać będzie bilet aglomeracyjny upoważniający do korzystania zarówno z kolei jak i komunikacji publicznej w Warszawie. Ponadto przy stacjach na trasie szynobusu powstaną parkingi, na których za niewielką opłatą na strzeżonych parkingach będzie można pozostawić samochody i rowery. Do zapoznania się z praktycznym działaniem systemu Park&Ride w podwarszawskim Komorowie zachęcam do odwiedzenia niniejszej strony.

 powrót do strony aktualności

program wyborczy