Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki

Mój Zastępca

. W kilku zdaniach o sobie – w roku 1983 ukończyłem Politechnikę Warszawską, Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej (kierunek Inżynieria Wodna) uzyskując tytuł mgr. inż. budownictwa.

Po studiach, w ciągu 12-tu lat pracy zawodowej przeszedłem na budowie szczeble od majstra, poprzez kierownika budowy, do szefa produkcji firmy budowlanej. W tym czasie uzyskałem trzy rodzaje uprawnień budowlanych wykonawczych: w 1989 roku – konstrukcyjne i w 1994 roku – na sieci sanitarne oraz w tym samym roku - na instalacje sanitarne.

Pracę w gminie Zielonka po raz pierwszy podjąłem w drugiej kadencji Samorządu Terytorialnego. W roku 1995 - po zatwierdzeniu wniosku Burmistrza Edmunda Żukowskiego i dokonaniu mojego wyboru przez Radę Miasta - pracowałem do końca kadencji na stanowisku Zastępcy Burmistrza, będąc jednocześnie członkiem Zarządu Miasta. Wraz z kolejnymi wyborami, w listopadzie 1998 roku zakończyłem pracę w Zielonce.

Dalszą pracę podjąłem w gminie Ząbki, na stanowisku inspektora ds. inwestycji. W tym czasie, w roku 2000, złożyłem swoje CV oraz dokumenty zawodowe i zostałem zatrudniony w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim - pełniłem funkcję Zastępcy Dyrektora Wydziału Architektury, Zagospodarowania Przestrzennego i Rozwoju Regionalnego.

W grudniu 2002 roku, po kolejnych wyborach samorządowych w gminie Zielonka, wybrany głosami mieszkańców Burmistrz Adam Łossan zaproponował mi pracę na stanowisku Zastępcy Burmistrza. W następnych wyborach mieszkańcy ponownie wybrali Pana Adama Łossana - i tak przepracowałem w Gminie Zielonka osiem kolejnych lat. Ostatnie wybory wyłoniły nowe władze w gminie Zielonka i w lutym bieżącego roku zostałem odwołany z funkcji Zastępcy Burmistrza, co jest jednoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę.

Dziś, po przedstawieniu Radzie Gminy Wieliszew i powołaniu przez Wójta Pawła Kownackiego mojej osoby, przyjmuję obowiązki Zastępcy Wójta Gminy Wieliszew.
Prywatnie – wracam do Wieliszewa po trzydziestu latach – wróciły wspomnienia z odbywanych tu praktyk studenckich przy zaporze w Dębem. Od 28-miu lat jestem żonaty, mamy dwóch dorosłych synów, w grudniu zostałem dziadkiem - nowa sytuacja i kolejny etap w życiu.

Z serdecznymi pozdrowieniami dla mieszkańców Gminy Wieliszew

Zenon Popławski

 powrót do strony aktualności

program wyborczy