Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki

Zaproszenie na wybory i podsumowanie kampanii

Szanowni Państwo,

dzisiaj dobiega końca kampania mająca na celu umożliwienie Państwu dokonanie świadomego wyboru Wójta Gminy Wieliszew. W pierwszym etapie zaprezentowałem Państwu swój program równomiernego rozwoju, u podstawy którego umieściłem hasło „Blisko Ludzi”. Skupiłem się na idei rozwiązywania problemów poprzez zmianę formuły pojmowania władzy jako służby lokalnej społeczności. Aby w pełni realizować to zadanie należy mieszkańców Gminy traktować podmiotowo, ponieważ każdy człowiek jest równie ważny. W tym kontekście należy poprawić relacje pomiędzy urzędem i Mieszkańcami, którym powinien on służyć. Jako Wójt Gminy Wieliszew postawię na dobrą współpracę zarówno z Radą, jako reprezentacją poszczególnych miejscowości, oraz mieszkańcami bezpośrednio.

Pierwsza tura wyborów pokazała, że popierający moją kandydaturę, startujący z ramienia trzech komitetów radni, uzyskali nominację do Rady Gminy. Gwarantuje to efektywną współpracę w przyszłości. Znamienne i równie ważne poparcie uzyskałem w trzech największych partiach politycznych – Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, oraz stowarzyszeniach – m.in. Etyka i Prawo. Popierają mnie również moi byli kontrkandydaci. Fakty te jednoznacznie świadczą, że moja kandydatura gwarantuje zgodę i skupienie się, zamiast na niepotrzebnych kłótniach politycznych, wyłącznie na pracy dla dobra mieszkańców Gminy Wieliszew.

Kolejnym pozytywnym elementem kampanii jest zaangażowanie setek osób wokół celu, jakim jest poprawa sytuacji Gminy, wprowadzenie jej na poziom dotąd podobno zarezerwowany dla dużych miast. Uaktywnienie środowisk dotąd niezintegrowanych pozwoliło na podjęcie wielu nowych inicjatyw dotyczących m.in. odrestaurowania dziewiętnastowiecznej cmentarnej kaplicy - najcenniejszego wieliszewskiego zabytku, ratowania Jeziora Wieliszewskiego, kontynuacji usprawniania lokalnej komunikacji. Ogromna część wyborców już w I turze postanowiła postawić na zgodne z wymogami nowoczesnego państwa zarządzanie Gminą. Uwzględniliście Państwo moje doświadczenie nabyte w Zarządzie Powiatu Legionowskiego oraz podczas działalności samorządowej, a także pozarządowej w Stowarzyszeniu eMka. Mam wrażenie, że na Państwa decyzję miało wpływ również dostrzeżenie mojej pracowitości, poświęcenia dobru wspólnemu i – może przede wszystkim – uczciwości.

Obraz pozytywnej kampanii w II zakłóciły niestety szokujące doniesienia prasy o uzasadnionych podejrzeniach dotyczących mojego kontrkandydata. Postanowiłem tych informacji nie wykorzystywać pozostawiając wybór Państwu. Niemniej jednak poczułem się w obowiązku owe nieporozumienia wyjaśnić. Dobrą okazją byłaby debata, na którą mnie oraz Edwarda Trojanowskiego zaprosiło legionowskie Radio Hobby. Niestety mój konkurent zdecydował się nie wziąć udziału w audycji. Zmuszony byłem wystąpić samodzielnie prezentując Państwu swój program i odpowiadając na pytania dotyczące konkretów i doprecyzowania poszczególnych jego punktów. Audycji wysłuchały tysiące mieszkańców Legionowa zarządzanego przez młodego Prezydenta oraz całego Powiatu kierowanego przez równie energicznego Starostę. Jest szansa, aby do tego grona dołączył równie kompetentny Wójt Gminy Wieliszew.

Dlatego dziękując Państwu za poparcie, zaangażowanie i pomoc, proszę o jeszcze jeden wysiłek i jeszcze jeden głos świadczący o poparciu mojej kandydatury Wójta Gminy Wieliszew. Wiem, że zimowa aura nie sprzyja, ale warto wykorzystać możliwość decydowania o losie własnym, jako mieszkańca, rodziny, naszej Gminy, a w syntezie – całej Polski.

Zapraszam do udziału w wyborach, ponieważ każdy Państwa głos jest równie ważny.

Paweł Kownacki

 powrót do strony aktualności

program wyborczy