Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki

Ratujmy Jezioro Wieliszewskiej

Jezioro Wieliszewskie i jego okolice to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszej Gminie. Niestety powierzchnia wody tego akwenu stopniowo kurczy się, a jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku można było po nim pływać łodziami.
Dlatego Stowarzyszenie Bonawentura, Stowarzyszenie Młodzi dla Rozwoju - eMka, Szkoła Podstawowa w Wieliszewie, firma AG-Complex i poszczególni działacze społeczni w sobotę, 6 listopada zorganizowali piknik ekologiczny, który odbył się na łąkach okalających Jezioro. Podczas imprezy można było usmażyć kiełbaskę przy ognisku, skosztować grochówki, obejrzeć zabytkowy samochód odrestaurowany przez Wojciecha Aleksiejuka – jednego z uczestników pikniku. Mimo kapryśnej pogody wszyscy, którzy tego dnia wsparli dzieło ratowania Jeziora Wieliszewskiego, świetnie się bawili.


Pobranie próbki wody do badania w laboratorium firmy JARS.

Jednak dobre nastroje nie przesłoniły głównej idei. Uczestnicy pikniku podjęli konkretne działania: podpisali skierowaną do władz petycję deklarując wolę pracy na rzecz chronienia tego jednego z bardziej malowniczych zakątków Gminy, pobrali próbki wody w celu zbadania jej zawartości przez mieszczące się w Łajskach laboratorium JARS oraz zasadzili dąb Wielisz.


Dyrektor SP w Wieliszewie Joanna Twardo, Prezes Dębu Wieliszew Sławomir Salwin oraz ja... po posadzeniu Dębu Wielisz.

 Przy okazji akcji Stowarzyszenie Bonawentura prowadziło charytatywną zbiórkę pieniędzy na rzecz uczniów, którzy stracili swoich rodziców.

 powrót do strony aktualności

program wyborczy