Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew Pawel Kownacki - kandydat na Wójta Gminy Wieliszew
Strona glówna O mnie Przyjaciele o mnie Moja kampania Program Galeria Linki Kontakt
Pawel Kownacki

Pociąg do Warszawy

Po marcowym falstarcie ze strony operatora linii kolejowej, zarządzający gminą oraz mieszkańcy z rezerwą przyjmowali zapewnienia o kolejnych terminach uruchomienia kolei do Warszawy.

Tym razem pociąg dotarł do stacji w Wieliszewie bez spóźnienia, a przywitali go w asyście telewizji TVP Info wójt Waldemar Kownacki, radni Sylwester Przybysz i Edwin Zezoń, sołtys Michałowa-Reginowa Mieczysław Berdowski oraz członkowie stowarzyszenia Etyka i Prawo... i ja :).

Wszyscy zgodnie podkreślali zalety jakie niesie za sobą uruchomienie szybkiego dojazdu do Warszawy (35 minut) ale najważniejszą kwestią jaka stoi obecnie przed władzami gminy to uruchomienie systemu dowozów poprzecznych. Przetarg na ich zorganizowanie przygotuje już wkrótce Zarząd Transportu Miejskiego przy współpracy z Urzędem Gminy Wieliszew po wysłuchaniu uwag dotyczących przebiegu tras autobusów.
Najbliższe spotkanie zespołu w sprawie uruchomienia dojazdów do pociągu w Wieliszewie odbędzie się 25 maja w Wieliszewie.

Rozkład jazdy pociągów:

- odjazdy z Wieliszewa: 6:08 (dni robocze), 6:35, 7:49, 16:30, 17:42, 18:27

- przyjazdy do Wieliszewa: 6:20(z Warszawy Wschodniej, w dni robocze), 6:37 (z Legionowa w dni świąteczne), 7:40, 16:05 (15:32 z Warszawy Gd.), 17:33 (16:59 z Warszawy Gd.), 18:18 (17:39 z Warszawy Gd.)

Cały rozkład jazdy dostępny na stronie Wieliszewa w zakładkach: Komunikacja – PKP i Komunikacja - ZTM

 powrót do strony aktualności

program wyborczy